Kınacızade Konağı’ndan Kareler

Tarihi bir doku içerisinde, kültür-sanatla iç içe, sevdiklerinizle unutulmaz anlar.

Büyülü Atmosferde Muhteşem Lezzetler

Kınacızade Konağı, gündüzleri kahvaltı, öğlenleri ev yapımı yemekleri keyfinin, akşamları ise eski şarkılar eşliğinde muhteşem lezzetlerin hakkını ayrı ayrı veriyor.

Ankaralıların ve yerli-yabancı herkesin uğrak yeri haline gelmiş konağın restaurant ve cafe kısmı Kıvırcık Usta’nın oğlu Fuat Ülger tarafından işletiliyor.

Kınacızade Konağı’nın yemeklerini tattığınızda ise, etinden yağına kadar her malzemenin ne kadar özenle seçilmiş olduğunu hemen fark edeceksiniz…

Ankara Tava, Ekşili Köfte, Güveçte Kurufasulye, El yapımı cevizli ballı, madımaklı gözleme, Etli ev mantısı, zeytinyağlı yaprak sarması, Bütün yeşilliklerden oluşan üzerinde Ankara ev yapımı çubuk turşularından oluşan salata, baklava ve sıcak-soğuk mezeleri, Kiremitte alabalık kırmızı et ve Ankara yemeklerini artık hep bu konakta tatmak isteyeceksiniz.

Tarihi Mekânda Özel Organizasyonlar

Özel günleriniz Kınacızade Konağı’nda daha da özel bir ruh kazanıyor.

Bünyesinde barındırdığı pek çok önemli özelliğiyle Ankara Kalesi’ndeki diğer konaklardan ayrılan Kınacızade Konağı ayrıcı toplantı, düğün, nişan, kına gecesi, sünnet, kokteyl gibi özel günlerinize de ev sahipliği yaparak, unutulmaz organizasyonlara imza atıyor.

Nostaljiye özlem duyanlara, bugünden biraz kaçıp saklanmak isteyenlere, pozitif bir enerji ve huzur isteyenlere Kınacızade Konağı’nda ufak bir molayı öneriyoruz.

Bu öneri konağın sadece kültür, sanat ve antika eşya doyumu sağlamakla kalmayıp, restaurant ve cafe olarak da aynı zamanda sanatsal ve kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapıyor olmasından kaynaklanıyor.

  • Kınacızade Konağı Kıvırcık usta Turizm işletme belgesi’ne sahip aynı zamanda UGGD ve ATİD işletmeleri üyesidir.